В Раду подали законопроєкт про заборону імпорту електроенергії з РФ та Білорусі

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про введення заборони на здійснення комерційного імпорту електроенергії з держав, що не є членами ЄС або Енергетичного Співтовариства. Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" №3262 за авторством "слуги народу" Сергія Нагорняка зареєстровано на сайті Верховної Ради.

Об этом сообщает Руспрес

Згідно з Пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується заборонити здійснення комерційного імпорту електричної енергії з держав, що не є членами (сторонами) Європейського Союзу чи Енергетичного Співтовариства, тобто Росії та Білорусі.

Також передбачається тимчасово, на час переходу ОЕС України на паралельну роботу з об’єднаною енергосистемою Європейського Союзу (ENTSO-E), дозволити здійснювати лише технологічне перетікання електричної енергії з цих держав.

Нагадаємо, напередодні Кабмін ввів спеціальне мито у розмірі 65% на імпортовані з Росії електроенергію та вугілля, крім антрациту і коксу, з 1 квітня 2020 року.

З критикою цього рішення виступив Андрій Герус, глава парламентського комітету з ПЕК, який був ініціатором відкриття імпорту електроенергії з Росії у жовтні 2019 року. Зростання російського імпорту призвело до обмеження потужностей українських енергопідприємств і зниження рівня споживання вугілля вітчизняними ТЕС. Внаслідок цього 25 лютого 2020 року президент України Володимир Зеленський доручив зупинити з 1 березня імпорт струму з Росії та Білорусі і завантажити вугіллям вітчизняні ТЕС.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в TelegramДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/v-radu-podali-zakonoproekt-pro-zaboronu-importu-elektroenergii-z-rf-ta-bilorusi.htm”

Резонанс

Теги