Кредитні канікули через карантин: хто має право на отримання пільг

Національний банк України змінює постанову №351, який спростить бізнесу, що постраждав від карантину через коронавірус, отримання кредитних канікул.

Об этом сообщает Руспрес

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Finclub, про це заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу з банківським сектором.Loading...

Йдеться про канікули для тих, хто повністю зупинився і у кого зникли джерела надходжень для обслуговування кредиту.

Як наголосила Рожкова, інші підприємці повинні продовжувати обслуговувати отримані кредити.

“Компанії, які продовжують працювати, малий бізнес, який продовжує працювати в тій чи іншій формі, не можуть вимагати від вас і претендувати на кредитні канікули”, – зазначила заступник голови НБУ.

Вона уточнила, що кредитні канікули – це не прощення відсотків або тіла кредиту. Влада забезпечать тимчасову відстрочку. Пізніше підприємцям все одно доведеться платити і тіло, і відсотки за цей час.

Частина банків уже почала процес реструктуризації таких кредитів, не чекаючи затвердження нової регуляції Нацбанку.

“Ми ввели програми реструктуризації для клієнтів, щоб на період карантину послабити тиск. І якщо клієнт надає документи, позбавлений джерела доходу, то ми будемо йти назустріч клієнту і ослабимо на період карантину це тиск”, – зазначив глава правління Форвард Банку Андрій Кисельов.

Раніше повідомлялося, що Національний банк днями затвердить стандартні правила кредитних канікул.

Нагадаємо також, президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству фінансів провести перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо наслідків подолання коронавірусу.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/03/25/kredytni-kanikuly-cherez-karantyn-hto-maye-pravo-na-otrymannya-pilg/”

Резонанс

Теги