У кратері вулкану Кілауеа з’явилося гігантське озеро


Знімки, які були отримані NASA, показали формування гігантського озера в кратері вулкану Кілауеа на Гаваях. Вперше воду помітили в кратері вулкану в липні минулого року, відтоді вона продовжує накопичуватися, повідомляє Newsweek.

Об этом сообщает Компромат вики

Наголошується, що ставок з’явився в Халемаумау (найбільший кратер вулкана) вперше в історії.

На даний момент глибина озера, яке забарвлене в коричневий колір через хімічні реакції, досягає 100 футів (приблизно 30,4 метра), воно займає площу, яку можна порівняти з п’ятьма футбольними полями.

Знімки, які були отримані NASA, показують, як змінювався вулкан з плином часу. У 2010 – 2018 роках у південній частині Халемаумау з’явилося гігантське озеро лави. Разом з тим, воно висохло під час великого виверження, яке відбулося в травні 2018 року. Тоді лава покрила 13 квадратних миль (приблизно 21 квадратний кілометр) землі, зруйнувавши 700 будинків. Під час цього виверження була зруйнована і частина дна кальдери, в результаті чого утворилася діра глибиною близько 500 метрів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

озеро в кратере вулкана
NASA

За словами вчених, поява води в кратері пов’язано з рівнем ґрунтових вод, у тому регіоні. Вони відзначають, що дно кратера йде на 70 метрів нижче рівня води, а значить, вона повинна була з’явитися там в будь-якому випадку.

У квітні на Сицилії прокинувся вулкан Етна. Із тріщини на схилі потекла розпечена лава, над жерлом піднявся величезний стовп диму, який простягається на кілька кілометрів.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/u-krateri-vulkanu-kilauea-z-yavilosya-gigantske-ozero-347528_.html”

Резонанс

Теги