Євросоюз допоможе Україні з ліквідацією наслідків паводків

Євросоюз допоможе Україні з ліквідацією наслідків паводків

Європейський Союз погодився допомогти Україні з ліквідацією наслідків паводків в західних областях України після відповідного прохання Міністерства закордонних справ України. Про це повідомила прес-служба Європейської комісії у суботу, 27 червня.

Об этом сообщает Москов пост

Як повідомляється, ЄС застосує Механізм цивільного захисту, що дозволить країнам ЄС допомогти ДСНС у подоланні наслідків повеней, згідно списку потреб.

Зазначається, що на заклик України про допомогу вже відреагувала Швеція. Вона запропонувала надати 1,2 км бар’єрів від паводків, 250 шлангів, технічних експертів.

Єврокомісія надасть картографічні послуги у постраждалих районах через супутникову систему ЄС. Крім того, в постійному контакті з Україною перебуває цілодобовий координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС для того, щоб слідкувати за ситуацією та направляти подальшу допомогу.

«Ми готові надати подальшу допомогу та засвідчити свою солідарність з усіма, хто знаходиться у постраждалих районах, та з рятувальниками, які працюють на місці», – зазначив європейський комісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

За таку миттєву відповідь ЄС та шведської сторони вже подякував очільник МОЗ України Дмитро Кулеба.

Євросоюз активував Механізм цивільного захисту у відповідь на наш терміновий запит. Це дозволить країнам ЄС допомогти @dsns_ua у подоланні наслідків повеней, згідно списку потреб. Дякую ЄС, @JanezLenarcic і шведським друзям за миттєву реакцію і підтримку. https://t.co/fXKiBdfTgn

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) June 27, 2020

Як інформував ZAXID.NET, 25 червня Кабмін виділив понад 700 млн гривень для подолання наслідків паводків, які сталися в низці областей України. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, затоплення на заході України у 2020 році перевищує масштаби стихійного лиха 2008 року. Зокрема, лише на території 15 районів Івано-Франківської області підтоплено 4596 житлових будинків, пошкоджено 427 км автодоріг, зруйновано 90 мостів та 110 км автошляхів.


Джерело статті: “https://zaxid.net/yevrosoyuz_dopomozhe_ukrayini_z_likvidatsiyeyu_naslidkiv_pavodkiv_n1504298”

Резонанс

Теги