Адвокат Колесникової про своє затримання: Почали запихати в автомобіль, один був у формі ОМОНу

Адвокат білоруської опозиціонерки Марії Колесникової Людмила Козак заявила, що пов’язує своє затримання з виконанням своїх професійних обов’язків.

Об этом сообщает Политика 2.0

Про це повідомляє tyt.by.

«Коли я йшла по вулиці Комуністичній до автомобіля, мене гукнув чоловічий голос. Це були люди в масках, один у формі ОМОНу, вони стали запихати мене в автомобіль. Я стала питати, чи викрадення це, вони нічого не відповіли, тоді я стала пручатися», — сказала Козак.

Козак додала, що пов’язує своє затримання з виконанням своїх професійних обов’язків і захистом Колесникової.

За словами адвоката, у відповідь на її вимоги пояснити, на якій підставі її затримують, їй сказали, що вона сама все знає.

Раніше адвоката білоруської опозиціонерки і члена президії Координаційної ради Марії Колесникової, Людмилу Козак, затримали «за вчинення адміністративного правопорушення».

Саму Марію Колесникову викрали вранці 7 вересня в центрі Мінська. Невідомі в масках схопили її, посадили в мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку. Після цього про її місцезнаходження не було відомо.

Читайте також:

«Всі, хто мене викрадав, слабкі і в істериці». Колеснікова написала лист батьку з СІЗО

На наступний день з’явилася інформація, що Колесникова разом з білоруськими опозиціонерами Антоном Роднєнковим та Іваном Кравцовим проходила прикордонний контроль на білорусько-українському кордоні.

Щоб уникнути видворення, Колесникова розірвала свій паспорт. Її затримали на кордоні.

Після невдалої спроби видворити опозиціонерку з Білорусі влада заявила, що вона проходить підозрюваною у справі про «спробу захоплення влади». Їй загрожує від 2 до 5 років в’язниці.

12 вересня з’явилася інформація, що Колесникову перевели з мінського СІЗО в ізолятор в Жодіно, але не пояснили причин. 21 вересня суд відмовився звільнити опозиціонерку з-під варти.

Редактор: Дар’я Колесніченко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/lyudmila-kozak-pro-svoye-zatrimannya-novini-bilorusi-50114259.html”

Резонанс

Теги