Стрілянина, вибухи й підпали: яких ще нападів зазнавав Капітолій до штурму протестувальниками 6 січня

Фото wikipedia.org

6 січня прихильники Дональда Трампа здійснили напад на Капітолій. Прокуратура США висунула звинувачення у хуліганстві та насильницькому проникненні на територію державної установи кільком нападникам. Їх взяли під варту. Цьогорічний напад на Капітолій — не єдиний в історії Сполучених Штатів.

Об этом сообщает Russiangate

— Востаннє на цю державну установу був здійснений масовий організований напад ще понад 200 років тому. Це було під час війни, а не в мирний час, як тепер, — каже Олександр Краєв, аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма”. — Тоді, в 1814 році, британські війська на чолі з віцеадміралом Джорджем Кокберном та генерал-майором Робертом Россом після чергової перемоги штурмували майже порожній Капітолій, підпаливши його. Тоді ж британці підпалили й резиденцію президента США — вона стала чорною. Її довелося перефарбувати в білий колір — і саме після цих подій держустанова отримала відому сьогодні назву “Білий дім”.

— Поодинокі терористи теж здійснювали атаки на Капітолій чи на його територію. Але обходилося без людських жертв, чого не скажеш про 6 січня 2021 року, — зауважує Денис Москалик, координатор напряму міжнародної політики в Центрі політичних студій “Доктрина”.

— Скажімо, 4 липня 1915 року колишній професор Гарвадського університету Ерік Мюнтер підірвав три динамітні шашки в приймальні Сенату, — каже Володимир Воля, виконавчий директор напряму міжнародна політика Українського інституту політики. — Однак будівлю не було пошкоджено, ніхто не загинув.

4 липня 1915 року колишній професор Гарвадського університету Ерік Мюнтер підірвав три динамітні шашки в приймальні Сенату.

1 березня 1954 року четверо пуерториканських терористів відкрили стрілянину в галереї відвідувачів Палати представників Конгресу. У результаті атаки п’ятеро конгресменів було поранено. Лідеркою нападників була Лоліта Леброн, котру за організацію нападу засудили до 50 років позбавлення волі.

Востаннє терористичний акт на Капітолій було здійснено 7 листопада 1983 року. Тоді було підірвано вибухівку на другому поверсі установи. У такий спосіб група “Підрозділ збройного опору” відреагувала на дії США в Гренаді та Лівані. Ніхто від вибуху не загинув.

читайте також: Коронавірус набирає обертів: в Україні зросла кількість хворих, а ВООЗ збирає термінову нараду

Думаю, штурм Капітолію 6 січня цього року кваліфікуватимуть як терористичний акт — відповідно, нападники отримають тривалі терміни ув’язнення.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про те, як американці дали потужного ляпаса прокремлівським підлабузникам


Джерело статті: “https://expres.online/history/strilyanina-vibukhi-y-pidpali-yakikh-shche-napadiv-zaznavav-kapitoliy-do-shturmu-protestuvalnikami-6-sichnya”

Резонанс

Теги