728 x 90

Вчені вперше описали одного з найнебезпечніших хижих динозаврів


Вчені вперше описали динозавра Allosaurus jimmadseni, який мешкав 157 мільйонів років тому на території США і був одним з найнебезпечніших хижаків за всю історію планети, повідомляє "Популярная механика".

Динозавра назвали на четь Джима Медсена, який виявив один з двох повних скелетів хижака, відомих на даний момент. Скелет важив 1800 кілограмів, а його довжина до кінчика хвоста становить 8,8 метра. Від очей до ніздрів простягався масивний гребінь.

A. jimmadseni був двоногим звіром з довгими передніми кінцівками з могутніми кігтями. За їх допомогою динозавр міг буквально виривати шматки плоті з тіла своєї жертви. Широка паща була всіяна 80 гострими зубами. Фахівці відзначають, що цей вид був найпоширенішим у своїй екосистемі, якщо судити за кількістю особин в цілому.

Перші останки динозавра були знайдені у 1990 році, але описати його вдалося тільки зараз. Скелет був "упакований" в пагорб, тому, щоб витягти його, дослідникам довелося використовувати динаміт. Після цього за допомогою важкого пожежного вертольота вони перевезли великий фрагмент породи зі скелетом на окремий майданчик. У результаті на місці було все, крім черепа, тому група археологів знову повернулася на розкопки.

За словами дослідників, кістки радіоактивні, тому їх можна шукати за допомогою лічильника Гейгера. Саме так вченим вдалося знайти череп динозавра.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М’янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-vpershe-opisali-odnogo-z-naynebezpechnishih-hizhih-dinozavriv-336777_.html”

Резонанс

Теги